عقبایی در چهارمین شب ضیافت افطاری مطرح کرد/لزوم بازنگری در قانون مالیات بر ارزش افزوده

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک در چهارمین شب از ضیافت افطاری اتحادیه صنف مشاوران املاک در جمع اعضای مناطق 13، 14 و 15 گفت: بازنگری در قانون مالیات ارزش افزوده به ویژه در حوزه اصناف ضروری است و بدین ترتیب عدالت اجتماعی به مفهوم عملیاتی در کشور اجرا می‌شود.


به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران، حسام عقبایی درباره قانون مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: اساسا روی این مبحث اختلاف نظرهایی وجود دارد و تلاش‌مان این است که دولت و مجلس یک بازنگری روی این قانون داشته باشد. به طوری که باید با مطرح کردن موضوع اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده اصناف در مجلس این بار مضاعف بر روی دوش مشاوران املاک که به دلیل ندانم کاری های یک عده بود برداشته شود.

وی، با اشاره به افزایش 70 درصدی نرخ حق الزحمه اتحادیه صنف مشاوران املاک یاد آور شد: از سال 79 تا سال 85 به مدت 16 سال یعنی از زمان تصویب نرخ نامه های جدید اقدامی برای افزایش نرخ ها صورت نگرفته بود . اما با تلاش های هیات مدیره نرخ های حق الزحمه مشاوران املاک تقریبا نزدیک به 70 درصد افزایش یافت. این در حالیست که حداکثر نرخ های حق الزحمه مشاوران املاک در شهر اصفهان حداکثر 270 هزار تومان و در شهر اصفهان در حدود 500 هزار تومان می باشد.

عقبایی با تاکید بر اینکه صدور کد رهگیری به منظور شفاف سازی و ساماندهی اطلاعات معاملات املاک در بنگاه های مسکن ضروری است و سامانه مدیریت املاک هم به همین منظور پایه گذاری و راه اندازی شده، تصریح کرد: مشاوران املاک مکلفند تمامی قراردادهای منعقد شده در بنگاه های مسکن اعم از خرید و فروش، رهن و اجاره و … را در سامانه رهگیری املاک و مستغلات ثبت کرده و برای قراردادها و معاملات انجام شده یک کد رهگیری جداگانه صادر کنند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک با بیان این که 120 هزار مشاور املاک در کشور فعال هستند که موظفند برای همه قراردادهای خود کد رهگیری صادر کنند گفت: دریافت کد رهگیری همه قولنامه ها و قراردادهای املاک از جمله خرید، فروش و اجاره از سال 1388 برای همه مشاوران املاک اجباری است و چنانچه کد رهگیری صادر نشود بر اساس ماده 28 نظام امور صنفی تخلف محسوب می شود.

 

کاشانه
اگر مایلید ملک خود را به سرعت اجاره دهید یا به فروش به رسانید کافی است آن را به ما بسپارید. ارید.

   تماس با ما