ضیافت افطاری اتحادیه مشاوران املاک

ضیافت افطاری اتحادیه مشاوران املاک تالار بزرگ ایران مهر خانی آباد نو تهران میزبان اعضای صنف مشاوران املاک مناطق 16، 17، 18 و 19و فعالان این حوزه بود تا در فضایی صمیمی به گفتگو بنشینند.


 

ضیافت افطاری اتحادیه مشاوران املاک

تالار بزرگ ایران مهر خانی آباد نو تهران میزبان اعضای صنف مشاوران املاک مناطق 16، 17، 18 و 19و فعالان این حوزه بود تا در فضایی صمیمی به گفتگو بنشینند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران ، در این ضیافت که به همت حسام عقبایی رئیس و اعضای هیات مدیره صنف اتحادیه برگزار شد ، حسام عقبایی از اعضاء این صنف خواست تا از فرصت باقی مانده از ماه مبارک رمضان و از برکات و فضایل این ماه استفاده کنند، و در معاملات خود رعایت اصناف و حقوق مردم را در نظر بگیرند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک، در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص اخذ مالیات بر ارزش افزوده از مشاوران املاک گفت: از آن‌ جایی که مالیات بر ارزش افزوده به اقتصاد کشور کمک می‌کند ، باید در عین حال به بخشی مفید که بتواند قسمتی از اقتصاد را فعال کند، پرداخت شود.

به گفته حسام عقبایی، برای اجاره نشینی که هرسال باید به دنبال خانه باشد ، پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بار تحمیلی مالی است.

وی افزود: از این رو من معتقد هستم اخذ مالیات بر ارزش افزوده یا بازنگری شود یا روش اخذ مالیات از گروه‌های معامله‌گر را مشخص کنند. چرا که در حال حاضر پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به عهده خریدار و مستاجر است .

رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره نحو محاسبه کارمزد بنگاه های املاک گفت: در خصوص حق الزحمه مشاوران املاک به همه توصیه کردیم براساس تعاملی که با اداره تعزیرات حکومتی تهران و کشور داریم باید مشاوران املاک دستورالعمل حق الزحمه را در معرض دید مشتریان قرار دهند و مردم به پروانه کسب و میزان حق الزحمه توجه کنند.

وی افزود: باید مردم توجه کنند مبلغ حق الزحمه در قراداد تصریح و درج شود و با "نرخ نامه" کمیسیون و حق الزحمه مطابقت دهند.

کاشانه
اگر مایلید ملک خود را به سرعت اجاره دهید یا به فروش به رسانید کافی است آن را به ما بسپارید. ارید.

   تماس با ما